kehakaal 19.02.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Mind ajavad segadusse internetis leiduvad kalorite vajaduse arvutamise kalkulaatorid. Samade andmete sisestamisel sain 500 kalori jagu erineva soovituse, kuidas praegust kehakaalu säilitada. Mulle endale tundub, et mu kehakaal säilib ka söögihulkade juures, mida mainitakse kui "ekstreemset" rasvakao kalorite piiramist. Samas paistab ka, et võtan muskleid juurde treenides, süües samas kalorihulka, mis peaks põhjustama kiiret allavõtmist. See erinevus mille puhul ma lihaskaalu juurde võtan võrreldes kalorite arvutajatega on umbkaudu lausa ligi 800 kalorit. Kui ma soovitatud kaloritehulga järgi toitun kipun paksuks minema.
Kas on võimalik, et seedimine vms on kuidagi väga efektiivne vms? Mul on peres ka teistel sama.
Samas teor. võib see kõik ka põhimõtteliselt näiline olla, sest ma pole sellele teemale väga-väga teaduslikult mõõdistavalt lähenenud. Kardan, et kui ma oma tarkusest asjale lähenen, võivad tekkida puudujäägid seoses intensiivse trenniga.

Kas ülalkirjeldatud juhtum on võimalik(ja vb isegi sage)?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõigile teie arutlustele on raske vastata teadmata teie mõõtusid ning päevast toitumis- ning treeningrežiimi. Soovitan neis asjus nõu pidada mõne spetsialistiga. Kirja põhjal jääb mulje, et kipute langema liialdustesse. Ainult kaloritearvestusest on vähe. Lisaks on vaja paika panna ka päevane süsivesikute, rasvade ja valkude vajadus, jms. Mis puudutab valemeid, siis üheks enamkasutatavaks on Harris-Benedicti valem.
Heade soovidega, dr.Ehala