Mures toitumise pärast 07.08.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Viimasel ajal vaevab suur söögiisu, eriti magusa järele. Kui hommikul, päeval suudan isu taltsutada siis õhtuti tabab meeletu isu ja siis söön terve õhtu kodus kuni magamaminekuni. Vahet ei ole kas söön päeval palju või vähe, ikkagi on õhtuti tohutu isu. Kevadel mõõdeti ka kolesterooli, mis oli 6.8, vaevab ka mõõdukas väsimus. ja keha oleks nagu turses, tunne on selline, et keha koguks vedelikku. Joon päris palju vett, üle 2 liitri ma arvan päevas aga vett olen juba aastaid palju joonud. Kaal on tõusnud poole aastaga väga palju, umbes 17 kilo. Magu on õgimishoogudest nii välja veninud, et kõht ei saakski nagu enam täis, võin süüa ikka väga suuri koguseid. Enne olin väga alakaaluline, nüüd normaalkaalus, kuid tunnen end ebamugavalt, tahaksin umbes 7 kilo alla võtta aga kuidagi ei õnnestu end õhtustest söömistest võõrutada. Vabandan nii pika ja segase kirja pärast, aga ehk oskate nõu anda kuidas oma söömine ja kehakaal uuesti kontrolli alla saada, ja millest võivad tuleneda tursed, magusaisu.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirja põhjal kutsuksin teid pigem vastuvõtule (reg: toitumine@kliinikum.ee), et teie toitumisest täpsem ülevaade saada. Selleks et soovitusi anda pean teadma teie antud hetke toitumis-liikumisrütmi kui ka tervise üldseisundit. Ülesöömine võib olla tingitud väga mitmetest põhjustest: menüü tasakaalutus, stress, teatud terviseprobleemid, jm. Ainuüksi kirja põhjal põhjust selgitada on siiski raske.
Heade soovidega, dr.Ehala