Kas vaja hakata kaalu jalgima ? 15.06.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen kuulnud, et ulekaalu ei naita paljudel juhtudel ainult kehakaal vaid ka vooumbermoot. Mul mureks just mitte niivord suur kaal kui just vooumbermoodu suurenemine. Ei tea mida teha. Kas oskate oelda, kas ma olen ulekaalus voi ei ole. Hiljuti, perearsti soovitusel kaisin tegemas ka keha rasvasisalduse testi ja tulemuseks oli 21 %. Pikkus 189cm., kaal 92kg., vooumbermoot 94cm.vanus 32
Viimase aastaga on kuskil paar kilo kaalus juurde tulnud kuid vooumbermoot on suurenenud ca. 3-4 cm.
Muid terviseprobleeme ei ole.
Ette tanades

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie kirjas toodud parameetrid jäävad hetkel veel normi piiridesse. Kaalus juurde võtta enam ei tohiks ning sestap tasuks oma liikumis- kui ka toitumisharjumused üle vaadata, et hoiduda ülekaalust. Viimastel aastatel kasvanud vööümbermõõtu võib võtta hoiatussignaalina.
Heade soovidega, dr.Ehala