Tahaks kaaluda 3-4 kilo rohkem 09.06.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 18- aastane tüdruk. Kaalun 50 kg ja pikkus on 167cm. Sooviksin nii palju juurde võtta, et oleksin normaalkaalus, aga ei taha kaalutõusuga oma kehale ka liiga teha. Äkki te oskate soovitada, milliseid toiduaineid tuleks tarbida, et need kilod kõik rasvana juurde ei tuleks ja kui palju päevas sööma peaks. Seni olen peale 3 söögikorra (hommikul puder ja piim, või võileivad ja kodujuust, lõuna -praad ja õhtu - kuidas juhtub) söönud vahepaladena jäätist, kuivatatud puuvilju, müslibatoone, šokolaadi, kooki (meeldib küpsetada:)).

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vaadake esmalt üle söödava toidu kogus. Võimalik, et vaatamata hästikoostatud menüüle jääb üldine kaloraaž siiski liialt väikeseks või vajate sagedasemaid söögikordi. Juhul kui olete ka trennitegija, peab päevane kaloraaž vastama füüsilisele koormusele. Teie pikkuse juures võiks ligikaudne kaloraaž olla 2000-2400 kcal sõltuvalt kehalisest aktiivsusest.
Heade soovidega, dr.Ehala