suhkruasendaja 28.05.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere!
kuna olen suur teesõber ja seda just suhkruga, siis mõtlesin, et prooviks vahelduseks suhkruasendajat Diamant. oskate öelda, on see hea mõte, ega need kahjulikud pole?
olen 175 cm pikk ja kaalun kusagil 85 kilo, seega on ülekaal...mõtlesin, et ehk aitab suhkruasendaja kasutamine ka pisut kaalule. mis teie arvate? või on lusikatäis suhkrut teetassis parem valik?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui suhkrutarbimine piirdub mõne teelusikaga päevas, siis ei näe ma selles midagi halba kuigi magustajana võib vahel kasutada näiteks hoopis mett. Juhul kui suhkrutarbimine on tõepoolest suur, siis võib osad korrad tee magustamiseks suhkruasendajat kasutada, eriti kui probleemiks ka ülekaal.
Heade soovidega, dr.Ehala