soov kaalust alla võtta 07.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mul on soov kaalust alla võtta 4-5 kilo, kuid kuna olen minemas meninskioperatsioonile, siis ei saa tegeleda sportimisega nii, kuidas olen harjunud ja kuidas mulle meeldib. Meeldib bodypamp ja jooksmine. Olen 32 aastane, pikkus 167cm ja kaal 60 kilo. Saan aru küll, et olen normaalkaalus, kuid siiski. Kui ei saa sporti teha tunnen nagu midagi on valesti.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete oma kehamassi indeksi järgi ideaalses vormis. Kuna kirjast lähtuvalt on teie füüsiline koormus tavaliselt piisavalt suur, on ka teie lihaskond ilmselt hästi treenitud. Lihased on aga iseenesest raske kude. Samas tagab treenitud lihaskond juba ka puhkeolekus suurema energiatarbimise organismi poolt, aidates hoida head vormi. Kuna lähenev operatsioon ei luba praegu treeninguid teha soovitan vaadata üle päevase üldkaloraaži, et see vastaks organismi energiavajadustele väiksema füüsilise koormuse juures (~1900-2000 kcal).
Heade soovidega, dr.Ehala