küüslauk 06.11.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Apteekides müüakse küüslaugukapsleid, tablette jms. Kas neid võib süüa vaid kuurina või võib kasutada ka aastaringselt (lihtsalt siis väiksemas koguses?)? Ja kas raseduse ajal on need lubatud?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Usun, et aastaringselt pole küll põhjust küüslaugukapsleid tarbida. Eriti suve-sügiseperioodil, kus värsket vabalt saadaval. Külmemal ning viiruste-külmetushaiguste rohkel ajal võib aga neid tooteid endale lubada küll. Mõnedel juhtudel olen täheldanud kerget maoärritust. Seega manustage kapsleid koos söögiga. Antud tooted peaksid sobima ka rasedatele.
Heade soovidega, dr.Ehala