Teismelise ülekaal 02.10.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen teismelise poisi ema. Nimelt käis laps kooli arsti juures ja tal on kõrge vererõhk 145/76, laps on ka tegelikult mitte eriti tervislikke eluviisidega.
Ja sellest tulenevalt ka ülekaaluline. Ja ma ei tea mis ma ette võtma peaksin kuna olen suunanud teisiti toituma, aga ma ei tea mis ta päeval koolis sööb, õhtul loobub ennemini toidust kui ei või seda süüa mis tahab. (samas mõistab et asjad on juba päris tõsised.)Ja antud teemal eriti vestelda ei taha, näen, et tekivad juba kompleksid ja häbeneb ennast. Olen püüdnud koos võimelda, eelmine aasta veel kuidagi moodi saime nüüd keeldub täielikult.
Ma ei tea kuidas asjale lahendust leida.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tallinna Mustamäe Lastehaigla juurde on loodud ülekaaluliste laste päevakeskus (dr. Ülle Einbergi juhtimisel), kus viiakse läbi kõik vajalikud uuringud ning nõustatakse eraldiseisvalt lapsi ja kogu peret. Võimalik on ka psühholoogi konsultatsioon ning samuti saab kontakte treeningvõimaluste jaoks. Usun, et see oleks teile parim lahendus.
Heade soovidega, dr.Ehala