Kaalu säilitamine. 05.12.06 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 19 aastane. Sünnitasin juuni alguses kaksikud. Kaalust võtsin alla ilusti. Kaalun isegi vähem kui enne rasedust, hetkel siis 52kg(enne rasedust 60kg), olen 169cm. Tean, et see ei ole küll ülekaalulisus(aga kardan, et varsti olen ülekaaluline). Kuid mul on tekinud väike probleem. Olen hakkanud meeletult sööma. Ja seda alles kuu aega. Sooviksin oma kaalu(52kg) säilitada, aga ei tea mida teha. Sest iga nädala tagant kaal tõuseb umbes 200grammi võrra. Enesehinnang langeb kuna kõik lisa kilod kogunevad just kõhu peale. Ja armid on ka kõhu peal. Kõht ei ole hetkel ees veel just mitte kõige suurem, aga kardan, et varsti on kui ma samamoodi edasi söön.. Laste kõrvalt ei ole kahjuks aega trenni teha ja ka väljas ei saa eriti käija(elan kolmandal korrusel ja alla minekuga on probleeme, elan uues kohas ja ei tea siin kedagi, kes aitaks.). Kõik see tekitab masendust ja stressi.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Alustan teie kirja viimasest lausest - Kõik see tekitab masendust ja stressi- milles minu jaoks peitub teie probleemi võti. 52. kiloga olete oma pikkuse kohta kaalu alumise normi piiridel ning kui kaal sealt veel kahaneb, teete endale pigem kahju kui kasu. 60. kilo ennem rasedust oli igati normaalne ning usun, et organism soovib endale omast ja sobivat taastada. Peale kõige olete kahe väikese lapse kõrvalt kaotanud ja ära kasutanud kogu organismi tagavarad, mida antud hetkel taastama tuleb hakata. Mis puutub rasedusarmidesse ning kõhupiirkonda, siis selleks on müügil nii kreeme kui õlisid, mis neid defekte korrigeerida aitavad ning koduseks treeningprogrammideks on saadaval kõikvõimalikud kassetid. Valik sõltub eelkõige teie treenituse astmest. Minnes tagasi aga masenduse teema juurde, siis uskuge, see kui suudate hoida end 50. kilosena ei vii minema teie stressi. Strssipõhjuste lahtiharutamine kirja teel on aga keeruline. Kui vajate nõu oma toitumise ja elustiili võimaliku parandamise osas, selles teie elu pisut keerulises perioodis, tulge konsultatsioonile.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev