Kas ma olen paks? 11.08.16 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 13 aastane tüdruk ja olen 167 pikk ning kaalun 53. Teised väidavad, et ma pole paks ega midagi, aga ise tunnen küll. Jalad on nagu imelikud paksud ja naba all on nagu imelik joon( selle üleval kõik „rasv“) . Toitu endaarust muidu normaalselt ka, ei tea mida teha.. Kas peaks rohkem trenni tegema?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete normkaalus ja pigem isegi normi alumises osas. seega kaalu langetada kindlasti ei tohi. Selles vanuses pole keha veel väljakujunenud ja seetõttu on mitmekülgne söömine ning toetav füüsiline aktiivsus parimad, mida hea tervise ning vormi saavutamiseks teha saate. Enda välimuse hindamisel kipume sageli olema liiga karmid, aga siin tasub teil küll oma kaaslasi uskuda. Kui tahate keha vormida, tasub nõu pidada mõne treeneriga, et leida endale sobivaim treeningmeetod. Vormis lihaskond ja hea rüht parandavad nii enesetunnet kui visuaalset väljanägemist.
Heade soovidega, dr. Ehala