Kaalust allavõtmine. 11.05.16 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Olen siis 13 aastane poiss ja probleemiks siis see et kuna ma ise teen rattasporti umbes 5 korda nädalas. Treeningud kestavad umbes 2 tundi. Kuid ülakeha on mul rasvunud. Näiteks, et rinnad on suuremad ja kõhu peal ja reitel. Tahaks sellest lahti saada aga rattatrenni kõrvalt muud trenni raske teha. Oskaksite öelda mis oleks parim lahendus?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kasvuperioodil võib poistel esineda hormoonide tasakaalu muutuste tõttu rindade suurenemist. Vaatamata küllalt suurele treeningkoormusele, tuleb üle vaadata ka toitumine. Kas toidukorrad on regulaarsed ja kas toiduvalik on mitmekülgne, jmt (vt. toitumine.ee). Vältida tuleks liigset maiustamist, kiirtoite ja magusaid jooke. Igapäevaselt olgu vähemalt 200-300 gr marju-puuvilju ja samapalju värskeid salateid või köögivilju. Ainuüksi treeninguga toodud probleemi ei lahenda. Lisaks võib vajadusel nõu pidada mõne noortekabineti arstiga, kes oskab hinnata, kas tegu ainult ealiste muutustega, mis mööduvad, või tuleks teha ka mingeid analüüse.
Parimatega,
dr. Ehala