magusa liigne vajadus ja väsimusega võitlemine 24.02.16 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere tahtsin uurida millest see kõik on olen pidevalt väsinud iga päev vajan kohe magusat ja töölt koju tulles mõtlen ainult magamisele.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Alustage sellest, et vaatate kriitiliselt üle oma senise elustiili ja toitumise: palju on uneaega, mis kell magama lähete, palju olete arvutis, palju liigute ja viibite värskes õhus. Ebaregulaarne söömine ja ühekülgbne toiduvalik, vähene köögi- ja puuvilja tarbimine ning magusaga liialdamine süvendavad samuti toodud kaebusi. Toodud kaebustega seostub ka ülepinge ning püsiv stress. Minnes meditsiini poole, soovitaksin teil kontrollida kilpnäärme tööd. Vastavad analüüsid saate teha perearstil ja vajadusel saab ta teid saata edasi juba erialaspetsialisti kontsultatsioonile.
Parimatega, dr. Ehala