Kõht punnis 13.01.16 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

7 a tagasi alustasin allavõtmisega ja 5 a tagasi saavutasin oma ideaalkaalu. Nüüd on hakanud kaal uuesti tõusma, tasapisi ja vaikselt aga ikkagi on juurde tulnud juba 3 kilo.
Pean küll toitumispäevikut ja teen kodus trenni, kõnnin, joon vett jne. Igatahes püüan olla igatpidi tervislik. Eks see kaalutõus teeb ikkagi murelikuks aga peamine küsimus on hoopis selline, et viimasel aastal nagu ei läheks kõht enam tühjaks/õõnde. Vanasti oli ikka hommikuti lame kõht aga nüüd on kogu aeg nö meeste õllekõht ees.
Millest see olla võiks või kas ma peaks uurima seda ja kelle juures?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna ma ei tea teie toitumisplaani ega elustiili, siis saan anda vaid üldisi nõuandeid. Meie keha on pidevas muutumises ning igal kümnendil meie elus on oma eripärad, seda ka keha toimimise mõttes. Vaadake üle oma toiduvalik,kui soovite parandada visuaalselt oma väljanägemist. Kõhu esilevõlvumist (puhitust) võib soodustada süsivesikutega liialdamine, eriti õhtul. Kiudained mõjutavad meie seedetegevust. Nii kiudainete puudus kui ka kiudainetega liialdamine võivad tekitada kõhupuhitust. Kui pole harjutud kiudaineid tarbima, siis tuleb kiudainetega seedetrakti harjutada tasapisi. Päevane toit peaks andma kiudaineid 25-35 grammi. Kasu võib olla kuurist probiootikumidega. Kehakaalu võivad mõjutada (sh. keha vormi) hormoontasakaalu muutusd ning ka mõningal määral rasestumisvastased tabletid. Selles oss tasub nõu küsida oma günekoloogilt.
Lisage oma päevakavva kogu korsetivööd tugevdavad harjutused (plank, jmt). Jälgige, et liikumist tuleks päevas minimaalselt 5000 sammu. Vältige kõhukinnisust.
Parimatega,
dr. Ehala