Pärmseen organismis vohamas 23.03.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, mure selles et rooja proovis avastati suur kogus pärmseent on organismis.Arst sellele tähelepanu ei pööranud, aga kuna minu kaebused on juba üle aasta ja lugedes selle kohta, tundub et see teebki palju kurja terves kehas ja sümptomid klapivad ka minuga.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna ma ei ole ise teie analüüside tulemusi näinud on raske otsustada, mida üks või teine leid tähendada võiks, sest uuringuid tuleb vaadelda komplekselt ja ühte näitajat kogu kontekstist välja tõstes võime teha valesid otsuseid. Lugedes teie kirja julgeks ma arvata, et juhul kui kaebusteks on iiveldus, nõrkus ja pearinglus, siis siin taga on ikkagi mingi muu põhjus kui ainult pärmseen. Soovitan teil oma raviarstiga need asjad veel kord läbi arutada ja paluda selgitusi, mida üks või teine analüüs tähendab. Kindlasti ei tee paha kui antud kaebustega teete kuuri probiootikumidega ning vaatate üle oma toitumise, võttes arvesse nii toiduvalikuid kui toitumise korrapära.
Heade soovidega,
dr.Ehala