Sos pillid ja kõhu suurenemine 01.03.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Võtsin kuu aega tagasi võtsin sos pilli, menstruatsioon hakkas oodatud ajal. Järgmine kuu olid kõhuvalud ja alakõht suurenes. Esines vähest veritsust mitmel päeval aga menstruatsiooni ei hakanudki. Käisin ka naistearsti juures, kuid kõik oli korras. Kohus ikkagi kogu aeg punnis ja ebamugav tunne. Alakõht kaa kuu aega juba suurenenud. Mis ma teha saaks? Millest see olla võiks?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
SOS pillid võivad mõjutada hormoontasakaalu, mida ei saa aga kuidagi lihtsa läbivaatusega kindlaks teha. Samas taastub see muutus ajapikku. Kui naistearst ütles, et läbivaatusel oli sisemiselt kõik korras, siis tasub oodata veel ühed päevad ära. Kui ka siis kaebused püsivad, tuleks uuesti naistearstiga nõu pidada ja vajadusel anda ka vereanalüüsi, et kontrollida hormoonide taset.
Parimatega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Kaalutõus

Tere
Olen 180 cm pikk naine ja pärast sos-pillide kasutamist on mu kaal hakanud järjest tõusma. Olen umbes kahe kuuga juurde võtnud 9kg. Kui enne kaalusin umbes 63kg, siis nüüd kaalun ma 72kg. Kas ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Sellises suurusjärgus kaalutõusu üksi mainitud pillide arvele küll ei tahaks panna. Küsin üle olemaks kindel, et saan õigesti aru. Kas kasutate pidevalt sos-pille ja ei pidanud silmas igapäevaselt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: