Alakaal ja normaalkaal 08.01.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem, et olen 17 aastane,156.3cm pikk ja kaal on 45.5-48. Kaal kõigub alakaalu ja normaalkaalu vahel, söön päris palju ja 5korda päevas. Kuidas ma saaksin kaalu juurde 5-10kg? Kas trenni tegemine aitaks? Ja kas see, et ma mõnel päeval ei joo tilkagi vett, võib olla põhjuseks, et kehas on vähe vedelikku ja kaal ei tõuse?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui soovite kaalu tõsta, siis on oluline esmalt endale selgeks teha kui palju te toiduga energiat saate ja palju päeva jooksul energiat kulutate (liikumine, sport). Mainite, et sööte viis korda päevas, kuid see ei anna mingit pilti toidu toiteväärtusest ega energia sisaldusest. Kasutage oma menüü hindamiseks nutridata.ee ja toitumine.ee programme. Antud programmid aitavad teil oma menüüd kohandada vastavalt vajadustele. Vedelikutarbimine on oluline keha normaalseks funktsioneerimiseks, kuid kaalutõusu see ei mõjuta (pean silmas puhast vett). Samas on tähtis, et meie toit oleks vedelikurikas(puu-köögiviljad, jmt) ning et jooksite päeva jooksul muude vedelike kõrval ka puhast vett.
Parimatega,
dr.Ehala