Laktoositalumatuse test 02.01.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

2002a- 0' - 4,6mmol/l; 30' - 4,2mmol/l; 60' 4,3mmol/l; 120' - 4,4mmol/l.
2014a- 0' 4,99mmol/l; 30' - 5,26mmol/l ; 60' - 6,46mmol/l; 90' - 5,07mmol/l.
Ise olen märganud, et on probleeme seoses piima toodete tarbimisega, kuna olen kaitseväes ja toiduvalikut väga pole. Nüüd on olnud 2 nädalat puhkust ja pole piimatooteid tarbinud ning pole probleemi ka olnud.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Toote oma kirjas ära tehtud laktoositalumatuse testi tulemused, mille põhjal on teil ilmselt diagnoositud laktoositalumatus. Antud diagnoosiga pole muud võimalust kui vältida piimatooteid. Kuna piimatooted on oluliseks kaltsiumi, aga ka D vitamiini allikaks tuleb piimatoodetest loobumise korral leida endale sobivad toiduainete variandid, et ei tekiks mainitud oluliste toitainete puudust. Kui hetkel kaitseväes olles ei saa väga menüüd valida ning teile selles osas vastu ei tulda, siis võib proovida kasutada laktaasi tablette, mida saab apteegist. Loodan, et vastasin teile, sest otsest küsimust kirjast välja ei tule.
Parimatega, dr.Ehala