kolle maksas 02.08.14 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus peaks olema gastroenteroloogile, aga antud tohtrite seast ma selle ala spetsialisti ei leidnud. Loodan, et saan Teilt abi.
Mõni päev tagasi käisin ultrahelis. Selline leid: "Maksa paremas sagaras hüperehhogeenne teravalt piirdunud kolle D 0,7 cm. Hemangioom?"
Küsimus selline, et mis ma nüüd edasi pean tegema? Saan aru, et seda kollet peab edasi uurima, aga kuidas? Nii väikesest alast vist ei saa biopsiat teha või saab? Või on hoopis spetsiifilised vereproovid selle jaoks? Kui on, siis palun kirjutage nende proovide nimetused siia meditsiinilises keeles, et ma saaksin need proovid laboris lasta ära teha. Kas kompuutertomograafias saab ka selle maksa kolde olemust määrata? Kas kontrastainega ka tehakse maksale mingit uuringut? Milline uuring on kõige, kõige parem?
Tänan Teid juba ette vastuse est.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kliinik.ee lehel ei saa hetkel küsimusi gastroenteroloogile esitada, kuid lähinädalatel peaks see uuesti võimalikuks osutuma nagu selgub leheküljega tutvudes. Teie poolt küsitu vajab kindlasti gastroenteroloogi kommentaare, mistõttu soovitan oma küsimus uuesti postitada kui vastaja olemas või pidada nõu oma praeguse raviarstiga, kes teie lugu tunneb ja saab anda suunised edasiseks tegutsemiseks. Mingeid konkreetseid vereanalüüse, mida koheselt teha saaksite, välja pakkuda pole.
Parimatega,
dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

neerud sümmeetrilised, ekstrarenaalse vaagnaga

Tere!
Palun vastake küsimusele, et mida tähendab, et neerud on sümmeetrilised ja ekstrarenaalse põhjaga. Ja palun selgitage, mida tähendab, et maksas on AV malformatsioonid.

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Ilmselt on kogemata küsimus saadetud valele adressaadile, sest minu valdkonnaks on kaaluprobleemid ja toitumine. Korrake küsimust ja vast jõuab see edaspidi õige adressaadini.
Parimatega, ...

Loe edasi

fruktoositalumatus

Kuidas tekib, kuidas leevendada, kuidas mõjutab organismi?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Pärilik fruktoosi talumatus on harvaesinev haigus, mille korral fruktoosi ainevahetus maksas on häiritud. Viimast ei tohi segi ajada fruktoosi imendumishäirega soolestikust, mida esineb enam ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: