Kontrollimatu söömine 02.03.14 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure algas juba mitu aastat tagasi ja ei ole sellest siiamaani lahti saanud, arvan,et see on hullemaks läinud ning kontrolli selle üle ei ole enam. Nimelt ma kannatasin varem söömishäirete alla , näljutamine jne . Lõpuks kaalusin 44 kg ja pikkust on mul 161 cm. Nüüd kui ma sellest nn välja tulin ja hakkasin uuesti sööma ning tänu sellele tekkis mul liigsöömise/õgimise perioode, mis iga nädal juhtub 1-2 korda, kus ma söön ennast nn lõhki, et liigutada ei jaksa enam, peale seda tunnen süümepiinu ja masendust ja hakkan näljutama ennast. Sihuke nõiaring on tekkinud.
Küsimus oleks siis selline, et kuidas ma ise end aidata saan ja kas on võimalik minna ravile, mis on tasuta, sest praeguse olukorraga pole mul võimalik suuri kulutusi teha. olen üliõpilane.
Ma lihtsalt ei suuda enam sellega elada ja see mõjutab tohutult mu elu.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tartus on TÜK Psühhiaatria kliiniku juures söömishäite keskus, kuhu tasub pöörduda meditsiinilise abi saamiseks. Tallinnas tegutseb ka ühendus "Anonüümsed ülesööjad", kuhu soovi korral meditsiinilise nõustamise kõrval võib pöörduda. http://oaestonia.wordpress.com/
Heade soovidega,
dr. Ehala