Toidulisand L-trüptofaan 18.02.14 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Tarvitan aminohapet L-trüptofaan 500 mg päevas, sest see aitab mul paremini magada. Palun küsimus selline: kui kaua tohib sellist lisandit tarvitada ja ega see kuidagi kahjulik ei ole? Ei leia kuskilt infot selle kohta. Tänan Teid väga vastuse eest ja soovin Teile kõike ilusat!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Doos, mida kasutate on küllalt väike(soovitatavad doosid on sageli 1-6 gr), kuid samas on toodud kirjanduses välja siiski võimalikud riskid ja kõrvaltoimed, mida antud aminohappe kasutamisega seostatakse. Kõige tõsisem on eosinofiilia-müalgia sündroom, mille esmased sümptomid sarnanevad gripi omadega. Veel on mainitud kõrvetisi, kõhuvalu, iiveldust, oksendamist, kõhulahtisust, unisust, seksuaalseid- ja lihaste probleeme. Kindlasti tuleks arutada antud toidulisandi võtmise otstarbekust juhul kui kasutate ka mingeid antidepressante. Perearsti juures võiks kontrollida tavalist kliinilist verepilti. Mingit lubatud kasutamisaega ma antud aminohappe suhtes välja tuua ei oska.
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

toidulisand-punane riis

sooviksin väga infot sellise toidulisandi kohta , mida nimetatakse --punane riis--ja kui kaua võib seda ajaliselt järgemööda kasutada.

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kahjuks pean teile vastuse võlgu jääma, sest ma ei oska antud toidulisandit kommenteerida.
Heade soovidega, dr.Ehala

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: