Kas pidev veresuhkrukõikumine võib põhjustada suhkruhaigust? 05.01.14 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen normaalkaalus. Aga võtsin kuuga juurde 4 kilo söömihäirete tõttu. Mul olid õgimisprobleemid, tegelikult on vahest siiani. Ma sõin ja sõin. See on seotud depressiooniga. Nüüd saan küll depressiooniravi, aga vahel siiski õgin hulga asju sisse. Vahel see ei olene toidust. Kuid mõned minutid tagasi sõin ära šokolaaditahvli (100gr) ja lisaks veel u 7 Geisha kommi. Mõni päev jälle üldse ei söö magusat. Aga nüüd sõin siis ka, kui süda oli juba paha. Tundsin, et ma pean tegema sellele lõpu.
Kuid küsimus on selles, et kas pidev veresuhkru kõikumine võib tekitada suhkruhaigust?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Veresuhkru kõikumine suhkruhaigust ei tekita. Küll võivad suhkruhaiguse teket teatud juhtudel soodustada kaalutõus ja valed toiduvalikud.
Parimatega, dr.Ehala