Mure kaalust alla saamisega 27.12.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, ma ei tea, kas see siin veel toimib aga... mul on paar küsimust.
Esiteks tahaks teada, kas ma olen hetkel normaalkaalus (172/70)?
Teine küsimus on selline, et kas on hea mõte üritada kaalust alla saada?
Selles mõttes, et mul oli paar aastat tagasi probleemid toitumisega. Kuidagi õnnestus see tagasi normi viia peale seda kui ma kaalusin 58kg. See lõi asja kuidagi selgeks ja ma hakkasin kartma enda pärast. Paar aastat peale seda on kõik korda saanud. Ma sõin korralikult, kehakaal tõusis stabiilselt.
Seda kuni selle aasta sügiseni vms. Nüüd olen hakanud uuesti toidukordi vähendama (nüüd söön 1-2xpäevas, harva 3). Samuti olen muutunud kritiseerivamaks oma kaalu ja kuju suhtes ning olen mõtlema hakanud kaalu langetamisele. Olen rääkinud sellest oma lähedastega, kuid nad ei kiida seda heaks. Aga tunne ja soov alla võtta on ainult suuremaks muutunud. Ma teen trenni kaks korda nädalas ning tööpäevad on mul 12 tundi pikad ja jalapeal. Seega liikumist peaks olema piisavalt? Kaal aga püsib samana enam vähem.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kehamassi indeksi alusel olete normkaalus. Lugedes teie kirja, julgeksin soovitada nõu pidada psühholoogi või psühhoterapeudiga, sest probleem tundub olevat sügavam kui lihtsalt soov mõned kilod kaalust alla võtta. Lisaks jääb mulle kirja põhjal mulje, et olete oma toidukordi ja toiduvalikuid muutnud kujul, mis kuidagi ei saa tagada kehale toitainete mõttes kõike vajaminevat. Pikas perspektiivis toob selline lähenemine kasu asemel kindlasti kahju. Seega soovitan üle vaadata ka oma toidukorrad ja -valikud.
Heade soovidega,
dr.Ehala