Kaal ei alane, puhitused 05.12.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, olen 25aastane naine, kellel on probleeme kaalu langusega. Kui kolisin maalt linna, käisin 2. klassis, oli mu kehakaal normis. Peale kolimist hakkas mu kehakaal tõusma ja olen sellest peale olnud trullakas... Käin toidukaupluses tööl, päevad kestavad 12 tundi ja olen pidevalt kondiitri leti taga jalgadel liikumises (pikk ja lühike nädal). Mida ma ka ei sööks ning kui vähe või ainult juurikaid, midagi ei muutu. Kui söön näiteks tööl lõunat, siis on õhtuks järgmiseks päevaks keha turses - jalad, käed, kõht kogu keha on turses, et õhtul on raske riideid selga panna ja jalad annavad tunda. Vabadel päevadel ei ole puhitusega eriti probleeme...
Kõht ei käi regulaarselt - pissil käin tihedasti (vahel võib esineda pissipidamatus - põis ei saa korralikult tühjaks jne), kakan ka vähe jne.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui vaatate mulle tulnud varasemaid küsimusi, siis analoogilisi kirju tuleb küllalt sageli. Kellelegi ei saa anda aga nõu teadmata tema kaalu, pikkust, päevast füüsilist koormust ja täpset söödud toidu kirjeldust. Alles toidupäevikut analüüsides saab teha mingeid järeldusi ning anda soovitusi. Vaadake varasematele kirjadele antud vastuseid, kindlasti leiate suuniseid, kuidas oma toitumist pisut ise kontrollida. Kui aga ise hätta jääte võib minna ja pidada nõu mõne spetsialistiga, kellega koos siis juba oma menüü üle vaadata ja täpsem toitumiskava teha.
Parimatega, dr.Ehala