Mida ma peaksin tegema, et vormi saada? 17.10.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! olen 170 pikk ning kaalun 75 kg. Ma tegelen spordiga - 2x nädalas tantsutrenn. Käin vahel jooksmas. Söön ka üpris väikeseid portse. Mida ma veel peaksin tegema, et saada lahti sangadest ja kõhust.?:)

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Meie keha vajab liikumist iga päev. Kuigi tehtav treening võib olla tõhus ei pruugi see olla siiski piisav kui muudel päevadel on liikumist vähe. Toiduportse silma järgi hinnata ei saa. Kirjeldus-söön ka üpris väikeseid portse- ei ütle tegelikult saadud energia ja toidu toiteväärtuse kohta mitte midagi. Kui tahta täpselt teada söögiga saadud energiahulka, peab pidama toidupäevikut ja siis selle põhjal vastavad arvutused tegema. Sirvige kindlasti läbi varasemad postitused analoogiliste küsimustega, kus olen andnud soovitusi ka teievanustele, mida toitumise ja liikumise osas teha annaks.
Heade soovidega, dr.Ehala