Süües hakkab süda puperdama 04.07.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

juba mingi aeg vaevab mind peale söömist algav südame puperdamine ja väga halb enesetunne. Ma ei söö palju ning suuri koguseid. Kaalun 51-52 kg ning olen 160cm pikk. Hommikuks sõin lõhega saia ning lõunaks riisisalatit. Enesetunne on läinud väga halvaks. Tunnen kuidas süda puperdab ning pea käib ringi. Kõrvust kumiseb ning tahaks kõik välja oksendada. Mõnikord ei ole sellist tunnet päevi, mõnikord ei ole päevi sellist muret. Olen üldiselt väga regulaarselt toituja ning ka üsna tervislikult.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Selliste kaebuste puhul on kõige mõistlikum pöörduda siiski arsti vastuvõtule, selgitamaks välja, millega on tegu ning kas vajate näiteks mingeid eriuuringuid (ultraheli, gastroskoopia, vm).
Parimatega,
dr.Ehala