Liha aseaine 26.04.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline problerem, et loobusin liha söömisest umbes kaks kuud tagasi, kuna ei olnud enam lihasöömisisu, ütleks, et liha söömine "viskas üle". Probleem on selles, et nüüd söön palju magusat, arvestades, et enne ei armastanud üldse magusat süüa, ainult puuvilju. Tänu magusa söömisele olen veidi hakanud juurde võtma, näen, et magus on mulle liha aseaine. Sooviksin teada, mis aine puudus mul võib olla? Kas saaksin mingeid vitamiine võtta ja kuidas magusaisu vähendada?

Aitäh.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Loobudes mingist toiduainete grupist on vaja kogu toitumine põhjalikult läbi vaadata ning seda ühe kirja sees teha pole võimalik. Suure tõenäosusega on üks osa teie probleemist seotud puudujäägiga raua, B12 vitamiini ja valgu(teatud aminohapete) osas. Soovitan teil läbi mõelda, et kas tegu pole lihtsalt ühe tujuga. Kui ei, siis võtke aeg ja tehke endale selgeks, kust mida ja millega asendada, et toidulaud tasakaalus oleks.
Parimatega, dr.Ehala