Ülekaal ja tursed 01.04.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Soovin väga kaalus alla võtta, vähendasin toidunorme, jalutan iga päev vähemalt 1tund. Soovitatakse palju vett juua, aga kui ma joon palju vett, siis õhtul on jalad väga paistes. Mis teha? Ülekaal on mul väga suur, pikkus on 1,57 ja kaal 101kg, algul võtsin alla 98 kilo peale, siis jäi kaal seisma ja nüüd uuesti jälle 101 kilo, ma ei saa aru, mis toimub, liigun ikka samamoodi ja toitun ka nüüd normaalselt.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Püüdke pigem rõhku panna vedelikurikastele toitudele (köögi- ja puuviljad, supid, hautised)ning lisaks tarbida ~1-1,5 L vett päevas(nii nagu enesetunne lubab). Kui te pole varasemalt tervist kontrollinud, siis soovitaksin sedagi teha (verearõhuväärtused, veresuhkur, kilpnäärmehormoonid, jm). Toidulisanditest võib teie puhul abiks olla kuur MethoDrain Detoxiga (firma Ortis vedelikukontsentraat/ mitte tablettidena) või mõne muu analoogse tootega. Kuna toote tarbimine eeldab juba 1 L vee kasutamist kontsentraadi lahjendamiseks, siis ei tähenda, et sinna lisaks veel suures hulgas midagi jooma peaks. Soovitan üle vaadata ka oma toiduratsiooni. Kui tahate kaalu langetada, siis pakuksin orienteeruvaks päevaseks dieedikaloraažiks 1400 kcal/p. Kui palju ja mida täpselt süüa tohiksite, seda saate vaadata toitumine.ee leheküljelt
http://www.toitumine.ee/paevane-portsjonite-arv-3/
Portsjonite arvu alt leiate ka portsjonite suurused.
Parimatega, dr.Ehala