Tselluliit 14.03.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Nimelt sooviksin teada, kuidas saaksin lahti tselluliidist... Mis toite peaksin vältima jne? Ei ole paksu kehaehitusega, vaid pigem n-ö keskmine. Ümbritsevad inimesed ütlevad isegi, et kondine, ometi on kintsudel ning tagumikul tõeliselt palju tselluliiti. Samuti huvitab, mida teha, et vabaneda "sangadest", mis eriti hästi näha on, kui püksivärvel veidi surub? Mis toite soovitaksie, et antud kaebused tagasi tõmbaksid ning kehakaal tervislik ning ühtlane püsiks? Aitäh teile! :)

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui soov vabaneda "sangadest" ja tselluliidist on õigem nõu pidada mõne treeneriga. Mõned soovitused siiski ka toitumise kohapealt. Jooge piisavalt vett ja jälgige, et ka toit üldiselt oleks vedelikurikas. Vältige süsivesikuterikka toiduga liialdamist, viies miinimumi just maiustuste, saiakeste, kiirtoitude ning magusate jookide tarbimise. Sööge piisavas koguses puu- ja köögivilja ning seda iga päev. Kui tselluliit on tekkinud on sellest küllalt raske vabaneda, kuid regulaarne kehahooldus (veeprotseduurid, massaaž, kreemitamine) aitavad parandada verevarustust ja naha ning nahaaluse koe toonust. On vaja järjekindlust ja püsivust.
Parimatega, dr Ehala