Kolesteroolist 09.03.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Palun Teie arvamust, kas on põhjust oma toitumisharjumusi korrigeerida. Üldkolesterool oli "sõrmeotsast" määratuna 5,84, suhkur 4,0. Söön palju puu- ja köögivilju, armastan juustu, igal hommikul söön kaks vutimuna, lihadest eelistan kanaliha. Toidulisanditena tarvitan küüslaugu ja oomega 3 kapsleid.
Kas võib kasu olla letsitiini kapslitest, mille kohta internetis palju positiivset lugeda, kuid on kahtlus, et need arvamused ei põhine siiski teadusuuringutel (letsitiin n.ö puhastavat veresooni). Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõigepealt soovitan teha korralik veeniveri, millest nähtuvad nii üldkolesterooli kui ka hea(HDL) ja halva (LDL) kolesterooli väärtused. Võimalik, et kõigi nende näitajate omavaheline suhe igati normis ja muretsemiseks pole mingit põhjust. Kirjast jääb mulje, et pöörate oma toiduvalikule vägagi tähelepau. Letsitiini kapslitest võib olla pisut abi veresoonte kaitsmisel, seda näitavad ka uuringud, kuid kui probleem tõsine (ma ei pea silmas teid), siis letsitiini kapslid ainuüksi ei aita.
Parimatega, dr.Ehala