Kaalus juurde 25.02.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus ei ole küll ülekaalu kohta, aga mujale ei osanud liigitada :)
Mul on terve elu olnud soov mõned kilod rohkem kaaluda :)
Kaalun juba 20 aastat 70 kg, pikkus 180 cm, olen 20a ka suitsetaja, aga söön ja joon mida tahan, palju tahan ja millal tahan (olen päris suure söömaga), mitte grammigi juurde ei tule :)
Mõned aastad vahepeal kaalusin isegi 65 kg.
Tahaks vähemalt 5-10 kg juurde saada, aga kuidas, seda ei tea.
Kaalu langetamise kohta räägitakse palju, aga seda ei räägi keegi, kuidas juurde saada :)
Võibolla tundub see kummaline soov ja ei tea, kas olen ainuke või on selliseid soove veel, aga oleksin väga tänulik, kui nö abi saaks :)

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui vaatate mulle tulnud kirjad kliinikumi lehelt üle, siis sama probleemiga on pöördutud päris palju kordi ning neile küsimustele antud ka suunavad vastused. Kõige esimene asi on endale selgeks teha, et kas vaatamata nö. " suurele söögiisule" vastab teie päevane toidu näol saadav energiahulk ikka tõepoolest teie vajadustele. Minu kogemuse põhjal on kaalu tõsta soovivate meeste puhul sageli puuduseks vajadustest väiksem kalorite hulk kui ka vale toiduvalik Teid ei aita kindlasti maiustuste söömine, toitude liigkõrge rasvaprotsent, korraga söödud suured kogused(kuigi sageli arvatakse, et sellest on abi). Oluline on regulaarsus ja tasakaalustatud toitumise põhimõtetest kinnipidamine. Hea oleks 3 põhitoidukorda + 1-2 vahepala päevas. Erilist tähelepanu tuleks pöörata valguvalikule, seda nii loomsete kui taimsete valguallikate osas. Kindlasti peab lisanduma regulaarne treening. Milline on teie lihastüüp ja mil moel seda kõige paremini ülesse ehitada, selles osas tasub nõu pidada mõne personaaltreeneriga. Veel kord, vaadake üle ka varasemad analoogsed küsimused ja neile antud vastused.
Parimatega, dr.Ehala