Stress ja toitumise jälgimine 05.01.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen tugevas stressis ja ei ole suutnud süüa üle 98 tunni. Küsimus, mis hakkab minuga ja minu organismiga toimuma, kui mul isu jätkuvalt ei teki?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Nii pika nälgimise tagajärjel läheb keha niiöelda kaitserežiimile, püüdes saada vajamineva energia keha enda varudest, mistõttu hakatakse olemasolevat lammutama ja ümbertöötlema. Taoline protsess on kehale koormav. Millised võivad olla tagajärjed, on raske öelda, sest kõik sõltub teie üldisest füüsilisest/vaimsest hetkeseisundist. Igatahes soovitan teil teadlikult hakata uuesti toituma, olgu siis isu või mitte. Kasvõi väikeste koguste kaupa, aga regulaarselt. Tegeleda tuleb ka stressiprobleemiga ning kui olukord ei normaliseeru lähipäevil (pean silmas nii toitumist kui tugevat stressifooni), tuleb pöörduda kindlasti arsti vastuvõtule.
Parimatega,
dr.Ehala