Kas inimekeha mõjutab mitte liha söömine? 14.11.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 22aastane noor naine. Pole kunagi elus liha söönud. Keeldusin juba beebina söömast püreed, mille sees oli liha. Kui üritan lihatooteid süüa, siis suhu pannes tekkib kohe okse-refleks. Minu toitumine on alati olnud väga üksluine, sest enamus toite lihtsalt ei maitse. Olen märganud, et piima juues lõpetan kõhulahtisusega. Kohvi juues hakkab süda puperdama. Ja viimasel ajal on tervis väga kehv, ei jaksa midagi teha, uni on ja süda on pidevalt paha. Olen võtnud 2 kuud naistele mõeldud vitamiine(küsisin apteegist vitamiine, mis sisaldavad tsinki, magneesiumit, foolhapet, kaltsiumi).Tänu nendele vitamiiinidele jäi juukselangemine kinni ja küüned muutusid natukene tugevamaks, aga tervis pole paremaks muutunud. Rase ma kohe kindlasti ei ole. Kas see unisus, väsimus ja kehv olemine võib olla seotud sellega, et liha pole kunagi söönud? 21 aastat pole mingeid erilisi muresid selle pärast küll olnud.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Usun, et teie kaebused on suures osas seotud teie toitumisega.
Soovitan teil esimese asjana pöörduda perearstile ning teha analüüsid, et selgitada, kas ja kuidas on ühekülgne toitumine mõjutanud tervisenäitajaid (raud, B12, magneesiun, kaltsium, jm)
Kindlasti peaksite oma toitumise osas kellegagi nõu pidama, et püüda siiski toidust kätte saada võimalikult palju vajalikke toitaineid.
Parimatega, dr.Ehala