Mao vähendamine 30.10.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mao vähendamine. Olen peale rasedust võtnud juurde 45 kg, alla kahjuks kuidagi seda kaalu ei saa. Proovisin palju erinevaid asju, aga kahjuks midagi ei aita, kui võtan alla, hoobilt tuleb juurde. Pikkus 162 ja kaal 105. Kas peaksin mõtlema mao vähendamise peale? Tervis on halb. Süda valutab ja lihtsalt ei suuda enam.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Võite loomulikult selles osas mõne antud valdkonna kirurgiga konsulteerida. Täpsema info leiate kodulehelt kergemaks.ee
Isegi siis kui operatsiooni teed lähete oleks aga ikkagi eelnevalt vaja teada, mis on teie kaalutõusu põhjus ning püüda nende probleemidega siiski tegeleda.
Soovitan teile tulla nõustamisele, et üheskoos võimalikud kaalutõusu põhjused välja selgitada.
Heade soovidega, dr.Ehala