Oksendamine 05.10.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17aastase tütre ema ja mures oma tütre pärast.Oleme pöördunud ka perearsti juurde, kuid abi pole saanud. Probleem algas mais. Hommikuti hakkas tüdruk oksele. Vahel enne hambapesu, vahel peale hambapesu. Suvel oli kõik ilus-ei oksendamisi, ei paha olla, käis nädalas paar korda trennis. Septembrist hakkas kõik taas pihta. Algul küll mitte igal hommikul, aga nüüd juba igapäevaselt. Trenni ta ei julge hetkel isegi minna, sest nüüd on juba nii, et ei jõua voodist välja tulla, kui juba sees kõik keerab ja nõrk olla poole päevani. Käisime ka perearsti juures, kes algul arvas, et tüdruk kutsub ise oksendamist esile-tüdruk ise tahtis arstile minna, ütles, et ta enam ei jaksa oksendada. Aga siis kui kaalus, sai aru et on täiesti ideaalses kaalus 61 kg ja 167 cm pikk. Siis tuli ta järeldusele, et toitumisharjumused on valed-õhtune söömine tuleb ära lõpetada. Õhtul kui tüdruk jõuab 20,00 koju, siis võib ainult ühe väikese jogurti süüa. Kuid kahjuks pole ka sellest abi. Kõik on täpselt samamoodi, kui arstile minnes-hommikul oksendab ja lõunani on nõrk olla.
Ta on olnud kogu aeg väga hea isuga, aga hommikusest söömisest ei saa ta isegi mitte mõelda-kohe ajab oksele. Kas oskate öelda, mida teha või kuhu peaksin pöörduma?
Ette tänades murelik ema.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Saan teie murest aru, sest probleem on tõsine, kuid kirja teel kohe kindlasti siinkohal nõu anda ei saa. Mina soovitaksin gastroenteroloogi konsultatsiooni, kes saab teha vajalikud mao-sooletrakti uuringud. Sellele eelnevalt tasuka kontrollida verest vitamiinide-mineraalainete seisu, mille hulk taolise tervisehäire puhul võib muutuda, mis omakorda halvendab enesetunnet. Kuigi usute ja olete veendunud, et oksendamine pole tütre enda poolt esile kutsutud, siis jätaksin väikese võimaluse ka teatud psühholoogilistele probleemidele. Kõike mainitud saab aga välja selgitada ainult arstivisiidi käigus mitte kirja teel.
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

fruktoositalumatus

Kuidas tekib, kuidas leevendada, kuidas mõjutab organismi?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Pärilik fruktoosi talumatus on harvaesinev haigus, mille korral fruktoosi ainevahetus maksas on häiritud. Viimast ei tohi segi ajada fruktoosi imendumishäirega soolestikust, mida esineb enam ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: