Söömishäired 29.09.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on aastaid olnud probleeme kaaluga ja nüüd sain teise lapse ja enne seda aastake oli kõik kontrolli all (käisin ka nõustamas arsti juures). Olen eluga rahul, kuid kahe lapsega ja mehega on elu palju rohkem pingeid, sest kõik tahavad tähelepanu, olen muutunud koristamishulluks, üritan kôike kontrolli all hoida, sest tundub, nagu kõik oleks minu kaelas ja tahan, et elu korras oleks. Kuna mees on pikad páevad tööl, on kôik majapidamine minu kraes ja lapsed Minu kasvatada (teen seda rôômuga), kuid pāevas ei ole sellist hetke, kus ma saaksin puhata, kui üks laps lasteaias ja teine magab, siis koristan ja kraamin elamist. Nüüd sai muud juttu rohkem, aga siis söömisega jälle asi käest läinud, kas söön liiga palju ja kiiresti vôi lähen närvi ja näljutan. Tunnen, et kôik pinged kogunevad ja ei taha enam tagasilööki söömisega ja alustada algusest. Kuigi selline haiglane môtlemine käib kogu aeg peas, et miks Ma ei ole niii peenike kui kõik teised.Tegelikult Ma ei ole paks aga Ma ei suuda sellisest môtlemisest lahti saada ja millegi pärast probleemide tekkimisel on alati Minu nõrk külg söömisega. Ehk oskate nõu anda vôi peaksin kellegagi rääkima ja oskate Pärnus kedagi soovitada Mulle.
Lugupidamisega L.!!!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie kirjast ei selgu kui ja kas üldse tegelikult on kaaluprobleemi, kuna te ei maini oma pikkust ega kaalu. Lugedes kirja jääb mulje, et eelkõige on probleem psühholoogiline. Kui olete varasemalt kaaluprobleemiga edukalt tegelenud, siis peaks teil olema ju kõik vajalikud teadmised. Küsimus on, miks te neid hetkel rakendada ei suuda. Ilmselt vajate kogu selle koduse sagina sees pisut enam aega ja tähelepanu iseendale. Soovitaksin teil Pärnus mõelda keskusele Sensus, kus on nõustajad, kes on kokku puutunud ka kaalu- ja toitumisprobleemidega. Seda läbi psühholoogi pilgu. Konkreetset toitumisnõustajat ma teile Pärnus soovitada ei oska.
Heade soovidega,
dr.Ehala