Pikaajaline ühekülgne menüü 04.03.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen ideaalkaalus, pean dieeti, kuna üle aasta tagasi eemaldati sapipõis, tegelen hiina rahvameditsiini põhimõtetel väjlatöötatud enesemassažiga ning teen pidevalt hingamisharjutusi. On terviseprobleeme, kuid see pole see rida. Oma ehmatuseks lugesin ühest vanast ajalehest artiklit, kus oli kirjas, et pikaajaline pudru söömine koos piimaga ning üldse pikaajaline ühekülgne toit pole tervise seisukohalt üldsegi hea. Mina aga söön juba üle aasta igal hommikul VESKI MATI KAERAKLIISID, kuna need sisaldavat rohkesti valkaineid, süsivesikuid ning vitamiine. Beta-glukaan alandavat kolesterooli ning veresuhkrut. Juurde joon sama kaua juba mustikakisselli. Lõunaks teen püreesuppe ning söön juurviljatoite. Aga puuviljadest söön ainult banaane ja seda küllaltki suurtes kogustes päeva jooksul ning jällegi juba üle aasta järjest. Mul on vist ikka selle toitumisega probleeeme? Saan eripensioni ning tegelikult on mul võimalus süüa hulga kallimat toitu, aga ma olen sellest loobunud n.ö. heauskselt oma tervise heaks.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Süüa iga päev hommikuks putru pole halb, kuid küll võiks putrude valik varieeruda. Kindlasti tasuks just tervise seisukohast kasutada toiduvalikus erinevaid samasse gruppi kuuluvaid toiduaineid ehk puuviljavalikus võiks banaanide kõrvale tulla midagi muudki. Nii ka teiste toiduainete gruppide puhul. Mida varieeruvamalt toitume, seda kindlamini saame oma organismile pakkuda kõike vajaminevat. Tasakaalustatud toitumise kohta saate lugeda leheküljelt toitumine.ee
Massaaži osas pole mina õige nõustaja, kuid naba ei kulge kõhusiseselt kuhugi edasi. Naba on meile mälestus kunagisest seotusest emaga.
Heade soovidega, dr.Ehala