Toitumine, trenn, kaalulangetamine 09.02.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Mul on sellinne mure, et olen 21aastane, pikkus 168/169cm ja kehakaal on 52. Ma olen saanud kaalu 51 peale, teen trenni pidevalt (6korda nädalas 2-3,5 tundi järjest) ja püüan süüa nii vähe kui võimalik ja võimalikult väikese kalorsusega toite. Trenni olen teinud ja toitumist jälginud kuskil aasta ja mõni kuu. Kui kaua läheb aega, et kaal jääks püsivalt püsima, kui ma ikka trennis käin ja oma toitumist jälgin ja kui suur on tõonäosus, et ma võtan kaalust juurde, kui ma vähendan trennis käimist või mingi aen nt nädal ei käi trennis? (puhkusele tahaks minna)
Veel on mul küsimus, et miks ma olen juurde võtnud ja kaal ei lähe alla tagasi?
Kui mul tekivad lihased, kas see annab ka kaalule juurde?
Kas Marveloni pillid võivad ka kaalu tõsta?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete oma kasvu kohta normkaalu alampiiril ja ilmselt suudategi hoida taolist kaalunumbrit sellise elustiiliga nagu hetkel elate. Kirja põhjal tekib minul kahtlus, et koormate oma organismi taolise režiimiga üle ning seetõttu soovitaksin teil spetsialistidega nõu pidada, seda nii treeningkoormuste kui toitumise osas. Lihaskasv võib tõsta kaalunumbrit, kuid kordan veel kord, et teie puhul on tegu juba normkaalu alampiiriga mitte ülekaaluga. Mis puudutab Marveloni, siis ravimjuhises on ühe võimaliku kõrvaltoimene mainitud kaalutõusu.
Parimatega, dr.Ehala