Nälgimine 01.02.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Minu kaal oli 30.11.2011 81,7 kg. Sellest päevast hakkasin jälgima söömist. Oma arust tegin parima dieedi maailmas, ehk enda välja mõeldud. Jõin 3 liitrit vett ja 3 liitrit rohelist teed ilma suhkruta. Sõin kaks korda päevas. Esimene nädal tatar ja kala, teisel nädalal tuunikalapastat ja siis alustasin oma kõige suurema vaimusünnitusega ehk hakkasin kaks activiat päevas sööma. 29.12.2011 käis mul kiirabi ja inimkeeles pandi diagnoosiks näljakrambid. Kõhus olid tugevad krambid, mis läksid edasi jäsemetesse ja need käisid hooti. Kiirabi arst palus vereanalüüsid teha. 23 jaanuar see aasta tegin ka vereanalüüsid. Muidu oli kõik normi piires aga P-Gluc oli 3,8. B-MPV 11,9. S-Urea 1,8 ja S-crea 57. Kui oma analüüside vastused kätte sain, siis perearsti õde sõimas näo täis, et sööma peab jne jne jne. Söön endiselt kaks jogurtit päevas ja vahel ei söö nii paljugi. Olen proovinud, et hakkan rohkem sööma, aga siis valutab mul kõht ja järgmisel päeval ei ole söögiisu, nii et ei söö jogurtitki. Tänane kaal on 65 kg. Ma ei tea, mis toiduaineid ma peaks hakkama tasapisi sööma, sest ilmselgelt ei taha ma oma kaotatud kilosid tagasi saada ja praegusel juhul ei söö ma järgmine päev, kui ma proovin midagigi natuke rohkem süüa.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Minu sõnum teile on lihtne. Esiteks peate selgeks tegema oma vajadustele vastava päevase energia- ning toitaineteratsiooni ning teiseks siis vastavalt sellele ka toituma. Jätkates praegust eluviisi lõppeb see varem või hiljem tervisekahjustustega, mis võivad osutuda taaspöördumatuteks. Näen hetkel vajadust ning soovitan teil võimalusel pidada nõu mõne nõustajaga, seda nii toitumisalases kui psühholoogilises plaanis. Ise saate end toitumisalaselt harida toitumine.ee ja nutridata.ee lehekülgede abil, mis aitavad menüüd plaanida võttes arvesse toidupüramiidi.
Parimatega, dr.Ehala