Õhtused iiveldushood 17.12.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.

Millest võivad olla tingitud õhtuti algavad iiveldushood? Iiveldus tekib tavaliselt peale õhtusööki, mõnikord kohe ja mõnikord vahetult enne magamaminekut. Iiveldus on tugev ning esineb oksendamist, kohe tekib kõhulahtisus ja külmavärinad.

Olen abi saanud mulliveest ja söetablettidest võttes neid kohe, kui iiveldus hakkab. Praeguseks on probleem tõsisemaks läinud, abi olen saanud Cerucal tablettidest - kui õhtul enne õhtusööki ühe tableti võtan, siis iiveldust ei teki.

Kas selline probleem võib tekkida stressist, vähesest liikumisest ja tasakaalustamata toitumisest? Olen istuva tööga ja natuke ülekaaluline.

Mis arstile peaks pöörduma, milliseid uuringuid tehakse?

Aitäh.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Antud kaebustega pöörduge kõigepealt perearsti vastuvõtule ning siis selgub millised uuringud on vajalikud ning kas vajate ka mõne eriarsti konsultatsiooni. Stress võib küll mistahes kaebusi teinekord süvendada, kuid ainuüksi viimase arvele teie kaebusi panna ei saa. Cerucal võib seisundit hetkeks parandada, kuid põhjust ta kindlasti ei kõrvalda. Seega, pöörduge kindlasti arsti vastuvõtule.
Parimatega, dr.Ehala