Nõrkus, mida leevendab magusasöömine 10.12.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mul on selline mure, et tekib nõrkus, pea käib nagu natuke ringi, huuled ja jäsemed hakkaksid nagu kohe surema ja mitte midagi ei jõua. Olen käinud arsti juures veresuhkrut kontrollimas ja see mahtus piiridesse. Nõrkus kipub tekkima ca 4 tunni tagant, kui pole midagi magusat söönud. Arst soovitas tihti leiba süüa, aga seda ma ei saa teha, sest leib tekitab gaase. Samuti pole mul võimalik nii pidevalt endale magusat sisse süüa. Tavaline söök ei aita, täna on magusavaba päev ja olengi jälle selle nõrkusega pikali. Mingist klaasist magusast mahlast ka ei piisa. Kõht tühi ei ole ja 2 tundi tagasi sõin kartult-kaste. Tõesti pole võimalik ka nii päev läbi süüa. Ilmselt jääb palju arusaamatuks ja ma ei oska seda probleemi ka paremini lahti seletada.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui üldjuhul toitute korrapäraselt ning teie päevane toiduvalik katab teie organismi vajadused nii energia kui toitainete mõttes, siis tuleb viga otsida ikkagi organismist endast. Peale toitumisharjumuste ülevaatamist soovitan ikkagi veel kord oma arstiga rääkida ja vajadusel konsulteerida eriarstiga, sest tegu võib olla näiteks mõne endokrinoloogilise (hormoonsüsteemi) probleemiga või seedetraktist tuleneva probleemiga.
Heade soovidega, dr.Ehala