Kuidas toituda aneemia korral? 06.12.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Kolm aastat tagasi diagnoositi mul krooniline rauavaegusaneemia. Olen käinud korduvalt hematoloogi juures, tehtud on vereproove ning enamasti on vereproovid korrast ära, just rauaga seotud näidud. Hiljuti leiti mu verest Helikobakter ja tuvastati ka maolimaskesta põletik. Viimane kord ütles arst, et mul ei ole imendumishäire-rauapuudus, sest kui ma 3-5 kuud rauda söön, siis hemoglobiin ja ferritiin taastuvad mingit ajaks, kuid mõne kuu pärast olen jälle arsti kabinetis, kurdan peavalusid, väsimust, küünte murdumist jne. Nüüd minu küsimus, kuidas ma pean toituma? Kas toidust oleks abi? Kas ma võin eeldada, et kogu see kolme aasta pidev arstide vahet sõelumine võib olla seotud hoopis minu toitumisega?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Nägemata teie analüüse ning ka toitumispäevikut on raske öelda, kas aneemia on tingitud mõnest võimalikust kõrvalekaldest organismis või on puhtalt tulenev teie toiduvalikust. Tehke endale selgeks raua-allikad toidus ning püüdke igapäevaselt saada kätte vajalik ööpäevane kogus, mis on~15 mg. Raua imendumisele aitab kaasa C vitamiin. Lisan lingi, kust saate infot raua kohta: http://www.toitumine.ee/raud-2/
Kui söömisharjumuste parandamine muutust ei too tuleb viga otsida ikkagi organismist.
Parimatega, dr.Ehala