Kaalu tõus lapsel seoses ravimitega 08.11.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Mure lapsega, kellel ravimite kasutamisega kaal tõusnud 20kg 5 kuuga, laps 15a ja 159cm pikk, kasutab (Serdolext, Cipralex, Trileptal), tegeleb trenniga ja kaalutõus näib lõputu. Mida teha ja kuhu võiks pöörduda?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirjas toodud ravimid võivad mõningatel patsientidel kõrvaltoimena soodustada kaalutõusu. Esimese asjana soovitan nõu pidada raviarstiga ravimite võimaliku muutmise või asendamise osas kui see on võimalik. Edasi peaks analüüsima põhjalikumalt teie lapse toitumist ning seda vajadusel korrigeerima. Tallinna Mustamäe Lastehaiglas on võimalik ülekaalulistel lastel saada nõu ning abi. Sinna soovitan ka pöörduda või nõu küsida.
Ise saate toitumise kohta lugeda ning toitumist analüüsida toitumine.ee leheküljel.
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Kaalu langetamine

Tere. Selline küsimus. Olen 189 cm pikk ja kaalun hetkel 97kg. Teen nädalas 5-6 korda trenni ning toitun vägagi tasakaalustatult, vahepeal on magus ka ikka lubatud. Olen suuremat sorti tüdruk ja enamus ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Võimalik, et kaalu tõus on seotud lihasmassi kasvuga, kuid teid nägemata ei saa ma seda kindlalt väita. Soovitan teil oma menüü ja treeningprogrammi lasta üle vaadata, sest võimalik, et üks ...

Loe edasi

ülekaal

Olen 44-aastane naine , 170cm pikk ja kaalun hetkel 90 kg . Suur ülekaal on mulle kogunenud 4-5 viimase aasta jooksul , varem kaalusin 65-70 kg . Olen kaalu normis hoidnud pideva tervisespordi ja toitumise ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Lisandunud kilod, mis ei tahtnud alluda režiimile ja füüsilisele koormusele, olid ilmselt seotud hüpotüreoosiga ning nüüd kui olete ravi paika saanud, muutub loodetavasti ka dieedipidamine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: