Hüdrogeenitud taimsed rasvad 15.10.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Sooviksin teada Teie arvamust hüdrogeenitud taimsete rasvade kahjulikkusest või kasulikkusest tervisele. Nimetatud rasvu on lisatud pea kõigisse kondiitritoodetesse võimalik, et ka kommidesse.

Lugupidamisega,
Raivo

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Liigses koguses võivad hüdrogeenitud taimsed rasvad kahjustada meie tervist, eelkõige südame-veresoonkonda. Meie tootepakenditelt on sageli aga raske välja lugeda kui palju seal tegelikult antud rasvu leidub. Päevas ei tohiks me saada toiduga üle kahe kolme grammi hüdrogeenitud rasvu, kuid kui meie igapäevasele toidulauale kuuluvad pagaritooted, kartulikrõpsud, valmistootena (salati)kastmed, jmt on tõenäoline, et ületame lubatud piirmäära.
Kui on huvi , võite lugeda lisaks järgnevat artiklit:
http://www.naine24.ee/110501/salarasvad-tekitavad-sudamehaigusi/
Parimatega, dr.Ehala