Alkohol ja kuulmislangus 23.06.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Kas alkoholitarbimine mõnel peol võib kuulmislangust süvendada püsivalt? Viina ei tarbi, kui siis minimaalselt. Enamasti eelistan õlu. Alkoholi tarbin harva. Pidevat joomist ei harrasta. Aga vahepeal on soov mõnel istumisel võtta rohkem kui 1 purk õlut.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie poolt kirjeldatud alkoholitarbimist ma kuulmislangusega ei seostaks. Siiski on teatud juhud, mille puhul soovitatakse alkoholitarbimist vähendada või sellest hoiduda. Näiteks tinnitus. Kui teil on mõni diagnoositud haigus tasuks siiski nõu pidada oma raviarstiga.
Heade soovidega, dr.Ehala