Toidulisandid või mitte 30.05.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Kas toidulisandid on hea võimalus kaalu langetamiseks? Olen 20aastane neiu ja kaalun 80 kilo, olin eelmine aasta kevadel veel 70 kilo, ning enne eelmist kevadet olin 86 kilo, langetasin, kuid enam ei jõua ja olen hakanud jällegi sööma, ja üksi on raske alla saada, mõtlesin, et toidulisandit on hea kasutada näiteks õhutseks palaks, kuna peale tööd ei saa ma enam süüa, kuna lõpetan töö kell 10 õhtul, peale seda on suure toidu söömine väga suur viga.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui ma teist õigesti aru saan, siis peate silmas toidukorra asendajat (erinevaid toitaineid sisaldavad pulbrid, mida saab näiteks jogurtis lahustada)? Kui nii, siis ajutiselt võiks toidukorra asendaja olla lahendus. Pikemas perspektiivis tuleks siiski hästi läbi mõelda, mil moel saaksite muuta oma päevakava nii (kaasa võetud vahepalad tööl, vm), et ei peaks enam hilja õhtul töölt tulles sööma. Kui ka kasutate toidukorra asendajat, siis tuleks vaadata, et kogu päevane kaloraaž oleks selline, mis lubaks kaalu alanemist. Lisaks leida igas päevas kui mitte trenni-, siis iikumisvõimalusi. Kui soovite omal käel toimetada, leiate toitumisalast infot näiteks toitumine.ee ,aga ka kaaluabi.ee lehekülgedelt. Vajadusel võite pöörduda nõustamisele.
Heade soovidega, dr.Ehala