Madal kehakaal 23.05.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Paljud ütlevad mulle, et olen oma pikkuse kohta võib-olla et natuke liiga peenike, nimelt olen 170cm pikk. Mida ma peaksin tegema, et kehakaal kasvaks? Mitte väga hullult, kuid siiski? Hetkene kaal on umbes 54kg. Ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitused on väga lihtsad. Pidage kõigepealt toitumispäevikut ja vaadake, kas teie päevane saadav energiahulk on piisav ning vastav teie vajadustele (pikkus, vanus, füüsiline koormus, jmt). Oletatav kaloraaž võiks olla kuskil 2000 kcal/päevas, kuid arvutage see siiski üle. Saate kasutada siin abiks toituminee.ee keskkonda. Jälgige, et teie söögikorrad oleks regulaarsed ning toidukordade vahed poleks pikemad kui 3-4 tundi. Ärge jätke toidukordi vahele. Tooge oma toidulauale energia-, samas toitaineterikkaid toiduaineid: pähklilised, seemned, jmt . Kaalutõusu programmi võiks kuuluda ka kala, kohupiim, kodujuust, taimeõlid. Tearviljatoodetest eelistage täisteratoteid.
Heade soovidega, dr.Ehala