Kaal seisab ja tervis halveneb 25.04.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

37 a. 11-kuusega kodune, kaal 93kg ja 11 kuud pole kuskile poole liikunud, kuigi kasutan nii kaaluabi, nutridata-lehte abi ja pikaajalist teadmist tervislikust toitumisest! Stress täitsa olemas ja pikaajaline, liikumine väga vähene viimastel kuudel. Enne rasedust sõin aastaid bromocriptini, kuid kuni imetamise lõpuni ei tohi veel kasutada. Kas kaal võib ka selle pärast seista või on siin veel midagi ...tunen, et mu tervis hakkab sellest kaalumasendusest juba üles ütlema...andke nõu palun.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ma ei tahaks teie kaaluseiskust seostada ainult ravimi ärajätmisega (bromocriptin). Ilmselt võib see olla osaliselt seotud teie sünnitusjärgse hormonaalse seisundiga kui ka siiski liikumis-, toitumisharjumustega. See, et sibutramiini ("keelatud ravim") foonil alla võtsite annab tunnistust, et liigse kaaluga olid vähemalt tol perioodil seotud toitumise ja liikumisharjumuste muutus ja et kaalulangus on teie puhul igati võimalik. Ravim teie kaalu ei langetanud. Küll vähendas ta söögiisu. Kuna olete ise end harinud ja kõigi võimalike lehekülgedega tuttav, siis üldiste soovitustega ma teid edasi aidata ei saa. Soovitan ikkagi pidada mistahes mainitud lehekülje abil toidupäevikut. Viimane aitab end joone peal hoida. Kui jääte vaatamata kõigele hätta olete oodatud vastuvõtule.
Heade soovidega, dr.Ehala