Vedeliku tarbimine 10.04.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Minu 2aastane tütar ei taha juua vett ega mahlasid. Joob umbes pool klaasi piima päevas.
Ainult limonaadi ja Coca-Colat jooks, kui annaksin.
Mis on siis lapse organismile kasulikum, kas on vaja saada ükskõik mis vedelikku
või siiski mitte anda gaasilisi jooke?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Mainitud joogid ei kata kindlasti lapse päevast vedelikuvajadust ning pigem suurendavad vedeliku väljaviimist organismist. Lisaks halvendavad nad vitamiinide ja mineraalainete imendumist ning on seotud ka teiste terviseprobleemidega. Üldjuhul ei jäta laps end nälga ja janusse. Seega, kui majapidamises pole kirjas toodud jooke, harjub laps varem või hiljem küsima muud. Kui ka paar päeva on ehk joogitarbimist vähe, pakkuge lapsele vedelikurikkaid toite: suppe, puuvilju, jmt.
Jäädes coca-cola peale olete peagi tõsisemate meeleolu- kui terviseprobleemide küüsis.
Heade soovidega, dr.Ehala