Kevadine vitamiinikuur 06.04.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Selline küsimus, et kas kevadel peaks tegema ka vitamiinikuuri külmetuse ning väsimuse vältimiseks ja kas on olemas ka nö. kahjulikke vitamiine (hetkel võtan Livol Multi Total vitamiine)? Lugesin kuskilt, et mõned vitamiinid võivad sisaldada ka kahjulikke aineid.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui tunnete kevadväsimust, on vitamiinikuur õigel kohal, kuid püüdke ka oma toidulauda hästi mitmekesisena hoida. Vitamiinid õiges doosis pole kahjulikud ja sageli on kevad-talvine toidulaud oluliste vitamiinide poolest vaene, mistõttu võivad osutuda vajalikuks toidulisandid. Pidev, läbimõtlemata toidulisandite kasutamine võib viia kõrvaltoimete tekkeni, mis sõltub siiski juba konkreetsest ainest. Kui peate silmas, et mõned preparaadid on efektiivsemad kui teised, siis kindlasti see nii on. Samuti ei sobi teatud vitamiinide vormid või ka toodete lisaained kõigile. Seega, tehke oma vajadused endale selgeks. Alati võib preparaadi ostmisel eelnevalt nõu pidada apteekri või oma raviarstiga.
Heade soovidega, dr.Ehala