Anoreksia ja rasedusvastased vahendid 05.04.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Minul on järgmine küsimus. Minu tütar, täna 21a vana, on olnud hädas anoreksiaga alates 2007 aastast (veidi üle 5 aasta).
Ta on viibinud ühe korra (aastal 2008) haiglaravil. Peale haiglaravi määrati talle hormoontabletid- kui ma õigesti mäletan, siis raviarsti poolt, kuid kindlasti oli see ka günekoloogi soovitus. Määrati põhjenudsega, et need tabletid aitavad normaalset hormoontasakaalu taastada (Jeanelle).
Nüüd paraku on taas juhtunud nii, et kaal all ning taas haiglaravil. Seekord aga lausa ehmuti, kui andsime teada, et tablette kogu aeg saab võetud. Ei tohi enam võtta! Põhjendusega, et hormoontabletid pärsivad loomulikku tasakaalu ja munasarjad võivad niimoodi armistuda.
Palun olge hea ja andke nõu- kuidas otsida/ leida õige toimimisviis, õige vastus antud olukorras?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Siinkohal ei ole mina õige inimene vastama. Kui kaua, mil moel ja milliseid ravimeid günekoloog soovitab anoreksia korral, sõltub igast üksikust juhust. Hetkel peate ikkagi konsulteerima oma tütre raviarstiga, kes teab tema lugu terviklikult.
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Buliimia ja anoreksia

Mis on bulmiimia ja anoreksia tagajärjed? Kas pärast seda saan jälle süüa normaalselt? Mis on selle tagajärjed...Mitte kusagil pole täpselt öeldud, mis pärast saab...

Tänan

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Ravitulemusi pole võimalik ette öelda ja väga palju sõltub patsiendi algsest seisundist ning enda koostöövalmidusest raviarsti või/ja psühholoogiga. Lisan lugemiseks ühe lingi:
https://www.arst.ee/et/Valdkonnad/d/11169/soomishaired-anoreksia-ja-buliimia
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: